رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: یکی از اولویت‌های این بنیاد محرومیت‌زدایی است و طرح آبادانی گرمی اجرایی می‌شود که خوشبختانه هم‌اکنون تعامل خوبی با دستگاه‌های اجرایی داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد سعید‌ی‌کیا عصر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان گرمی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی بنیاد مستضعفان رفع محرومیت و فقر از شهرهای محروم کشور است که با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته طرح آبادانی شهرستان مرزی گرمی اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به این که اجرای این طرح در شهرستان گرمی موفقیت‌آمیز خواهد بود بیان کرد: در این زمینه استاندار و مسئولان این منطقه برای همکاری با بنیاد مستضعفان دارند که این امر شایسته تقدیر و قدردانی است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: ما در طرح بنیاد مستضعفان باید به مردم اعتماد کنیم تا مردم نیز به ما اعتماد کنند و مردم نیز ظرفیت‌های بالایی دارند که برای ما بسیار حائز اهمیت است.

سعیدی‌کیا اظهار کرد: مردم به بسیاری از وعده‌هایی که عملی نشده حساس شده‌اند که باید بتوانیم با اقدامات اساسی اعتماد مردم را جلب کنیم که در این زمینه رسالتی خطیر و حساس بر عهده داریم.

وی با اشاره به ارائه تسهیلات به مناطق محروم نیز گفت: خود مردم نیز نقش اساسی در این زمینه دارند که عمران و آبادانی روستاهایشان پیشگام شده‌اند.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از انتخاب مشاوره برای مطالعه طرح‌های اجرایی شهرستان گرمی خبر داد و بیان کرد: اجرای طرح آبادانی گرمی گام اساسی در پویایی اقتصادی و اشتغال و نیز زیباسازی وسیمای شهر به وجد می‌آورد که این طرح در شهرهای اجرا شده موفقیت‌آمیز بوده است.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اساسی جلب کردن توجه مردم است تا بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های اساسی اعتماد مردم را جلب کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: یکی از کارهایی که ما در بنیاد مستضعفان انجام داده‌ایم اهدای وام ۲۰ میلیون تومانی با سود کم بهره به استانهای کم‌برخوردار است و در این راستا پنج درصد نیز بنیاد علوی به صورت یارانه پرداخت می‌کند.

سعیدی‌کیا بیان کرد: تاکنون ۲۶۰۰ طرح برای دریافت تسهیلات در کشور تصویب شده که از این تعداد ۲۲۲۵ در انتظار دریافت تسهیلات هستند.