به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از اردبیل، امیر سرتیپ دوم عباس عظیمی در نشست باسرپرست فرمانداری گرمی با اشاره به اهمیت آسمان منطقه شمالغرب کشور افزود: از یکهزار هواپیمای عبوری از آسمان کشور در شبانه‌روز، بیش از ۷۰۰ هواپیما از منطقه شمالغرب عبور می‌کند و پدافند هوایی شمالغرب وظیفه‌ پایش، و کنترل دقیق امنیت پروازها را بر عهده دارد.
وی بابیان اینکه پدافند هوایی کشور ماموریت صیانت شبانه روزی از آسمان کلانشهرها، مراکز حساس، مراکز صنعتی بزرگ، جزایر نفتی وپالایشگاهها را برعهده دارد تصریح کرد: پدافند هوایی با استقرار در بیش از سه هزار و ۷۰۰ نقطه‌ی کشور در صعب العبورترین مکان‌ها حضوری فعال داشته و تمامی هواپیماهای دشمن حتی ریزپرنده‌ها و هواپیماهای پنهان کار آنان در رصد و پایش چشمان ریزبین پدافندیان است.

امیر سرتیپ دوم عظیمی افزود: در شهرستان گرمی هم ایستگاه سامانه راداری پدافند هوایی به فعالیت مشغول است که بصورت عمقی، فعالیت پهبادهای هوایی اسرائیل که درکشورجمهوری آذربایجان مستقر هستند را بصورت شبانه روزی رصد و پایش می کند.
بهشتی سرپرست فرمانداری گرمی هم با اشاره به ۳۸۲ کیلومتر مرزمشترک استان با کشور همسایه و وجود تهدیدهای مختلف ،توجه به موضوع امنیت را از وظایف ذاتی مسئولان دانست وبرای تامین زمین احداث مسکن برای اسکان کارکنان این ایستگاه راداری قول مساعد داد.